Zaujímavosti

Najkrajší ohňostroj na oslavu Nového roka
Plánujete s priateľmi stráviť nezabudnuteľný silvestrovský večer?
Čítať viac
Pyrotechnika a nádherný ohňostroj je skvelým tipom, ako oživiť akúkoľvek oslavu, večierok alebo inú podobnú akciu. 
Čítať viac

Zábavná pyrotechnika

Rakety kat. F2

PREDÁVAŤ A POUŽÍVAŤ JE DOVOLENÉ IBA OSOBÁM NAD 18 ROKOV!

Upozornenie: Iba na vonkajšie použitie. Nezapaľovať v ruke! Skontrolujte, či raketa nejaví známky mechanického poškodenia. V prípade poškodenia nie je možné raketu nikdy použiť.

Použitie: Raketa obsahuje jednu ranu a je pripevnená na drevenej tyčke, ktorá sa musí volne zasunúť do stabilizovanej trubky a zaistiť proti prevráteniu alebo preklopeniu. Zložíme ochrannú krytku zápalnice a po jej zapálení odstúpime do vzdialenosti min. 8 metrov. Bezpečná vzdialenosť od divákov a doporučený odstup od budov je 25 metrov. Počas troch až šiestich sekúnd po zapálení zápalnice raketa vyletí i s drevenou tyčkou, ktorá jej slúži ako smerové kormidlo, a vo výške exploduje.

Bezpečnosť: Zákaz používať v uzatvorených priestoroch, v blízkosti látok podliehajúcich ľahkému vznieteniu, v blízkosti budov a osôb. Zákaz používania rakiet pod vplyvom alkoholu. Je zakázané mieriť na osoby, zvieratá a iné živé aj neživé objekty. Nikdy rakety nepoužívajte v nepriaznivom počasí ako je silný vietor, nadmerné sucho hustý dážď a pod. Rakety nepoužívajte po uplynutí doby spotreby.

Vekové obmedzenie: Pyrotechniku je dovolené používať len osobám starším:

  • pre kat. F1 (kat.1)  ako 15 rokov
  • pre kat. F2 (kat.2)  ako 18 rokov
  • pre kat. F3 (kat.3)  ako 21 rokov

Zlyhanie výrobku: V prípade zlyhania nikdy nechytajte raketu do rúk. Ponechajte raketu v kľude po dobu minimálne 30 minút. Následne v kožených rukaviciach ponorte výrobok do vody na dobu cca 24 hod.